tufad tüfad TÜFAD Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği tufad bursa tufad istanbul

SON DAKİKA

TFF' den Açıklama Süper Lig 12 Haziran'da Başlıyor
  Top
  İlhan Cavcav'ı Şidetle Kınıyoruz

  BASIN AÇIKLAMASI

  Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ı Şiddetle Kınıyoruz

  Futbol liglerimizde ilk yarıların sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde değerli Antrenör arkadaşlarımızın, gerek saha içinde ve gerekse saha dışındaki FAİR PLAY ve ANTRENÖR ETİK DEĞERLERİNE uygun davranışlarıyla tüm spor camiasına örnek yaklaşım içinde olduklarını görüyoruz ve kutluyoruz. TÜFAD olarak bu davranışlara büyük önem verdiğimizi bu görüşümüzü her ortamda dile getirdiğimiz tüm spor kamuoyu tarafından bilinmektedir.

  Bunun yanında, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte Antrenörlerimizin gerek mesleki ve gerekse de kişisel gelişimlerini sağlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri konusunda Talimat, Statü ve Tüzüğümüzün bize verdiği yetki çerçevesinde tüm olanaklarımız kullanılarak gereken herşey yapılmaktadır.

  Genel olarak kulüp yöneticilerinin de bu doğrultuda tutum ve davranış içerisinde olduklarını biliyoruz. Bu konuda duyarlı davranış gösteren kulüp başkanı ve yöneticilerimize teşekkür ederiz.

  Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Sayın İlhan Cavcav'ı öncelikle geçirdiği rahatsızlık için geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

  Sayın CAVCAV 'ın 20 Aralık 2015 akşamı Fenerbahçe maçı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda Türk Antrenörlerini aşağılayıcı tavırlarla "Hepsini cebimden çıkartırım,Devre arasında takımın başına getirecek Türkiye'den Antrenör yok denecek kadar az,TFF Antrenör olacaklara Avrupa'ya eğitime,kursa göndermesi lazim" gibi cümleler sarfetmiş , CAVCAV 'ın kendisini Antrenör yerine koyan, teknik konularda takıma müdahale eden, hatta Antrenörlerimizin kişilik haklarına saldırı ve hakarete varan davranış sergilediğini ibretle ve hayretler içerisinde spor kamuoyu ile birlikte izledik.

  Futbol Antrenörlüğü Eğitim, Emek, Bilgi, Birikim ve Saha tecrübesi ister. Tüm bu değerlerin bilincine ve erdemine ulaşamamış İlhan CAVCAV 'ın davranışlarını Antrenörlük mesleğine saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. Futbolumuzun gelişimine engel olan bu tür keyfi davranışları sergileyen her kim olursa hep karşısında olacağız.

  Her sezon 3-4 Antrenör değiştirerek kulübünün sağlıklı yönetildiğini söylemek mümkün değildir. Kendi ifadesi doğrultusunda TFF, öncelikle Sayın CAVCAV başta olmak üzere bu gibi düşüncelere sahip kulüp yöneticilerini Avrupa'ya eğitime göndererek "Kulüp nasıl yönetilir" eğitimlerini almalarını sağlamalıdır ki futbolumuz, içinde bulunduğu yönetim krizinden bir an önce kurtulmalıdır.

  Şunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz, Sayın CAVCAV'ın Türk Antrenörleri dışında pek çok yabancı antrenörle de çalıştığını,yabancı antrenörlerin akibetlerinin de aynı olduğunu spor kamuoyu gayet iyi bilmektedir.

  Sayın CAVCAV'ın bu açıklamalarından;

   Kulübü yönetme konusunda kendisinin zayıf kaldığını,  Gençlerbirliği 'nin bugünkü puan cetvelindeki yeri itibariyle başarısızlığında kendi payının da olduğunu düşünmek yerine Antrenörlere mal etme gayreti içinde olduğu, anlaşılmaktadır.

  CAVCAV 'ın bu davranışları Türkiye'nin en eski kulüplerinden olan ve 93 Yıllık şerefli maziye sahip Gençlerbirliği Spor Kulübünün nasıl bir olumsuzluğa doğru yol aldığını göstermektedir.

  Futbolun asli unsurlarından olan Antrenör, Hakem, Yönetici, Futbolcu ve Taraftarların kendi görev alanlarında kalarak enerji ve imkânlarını kendi görev alanlarında harcamaları ülke futbolumuzun gelişimine daha fazla katkı sağlayacağına inanıyoruz.

  Bu davranışlarından dolayı Sayın İlhan CAVCAV' ı şiddetle kınıyor, futbolumuzu bu güne kadar Dünya'da,Avupa'da ve ülkemizde en iyi şekilde temsil eden Türk Antrenörlerine Saygılı olmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

  Yönetim Kurulu A. İsmail DİLBER TÜFAD Genel Başkanı

  Bu yazı 1303 kere okundu.

  • Site Yorum

  Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

  Bir yorum bırak

  

   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kocaeli Şubesi
  Kozluk Mah. Eski Seka Fabrikası Girişi Hasan Doğan Amatör Evi No:101 K:1 İzmit/Kocaeli

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 262 324 98 15
  Faks: +90 262 324 98 12
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları